הינך נמצא כאן

קצת עלינו

דלק קידוחים הינה שותפות האנרגיה הישראלית המובילה בתחומי החיפוש, הפיתוח, ההפקה והמכירה של גז טבעי וקונדנסט. שותפות הגז דלק קידוחים הינה שותפות-בת של קבוצת דלק, הנשלטת על ידי היזם ואיש העסקים יצחק תשובה, ונסחרת במדד ת"א-35.

דלק קידוחים ואבנר הובילו, עם נובל אנרג'י, את מהפכת הגז הטבעי בישראל. לאחר עשרות שנים שבהן מדינת ישראל השקיעה משאבים אדירים שירדו לטמיון במימון חיפושי גז ונפט, החליטה המדינה להוציא מידיה את העיסוק בחיפושי נפט וגז ולהעביר את הפעילות בתחום למגזר הפרטי, מהלך שהוביל לתגליות משמעותיות בחופי ישראל.

כיום שותפה דלק קידוחים בכמה מתגליות הגז המשמעותיות באזור הים התיכון, שכוללות בין היתר את תגלית תמר (306 BCM), תגלית לווייתן – הגדולה ביותר בעולם במים עמוקים בעשור הקודם (621 BCM), תגלית אפרודיטה בקפריסין (129 BCM) ותגליות נוספות.

במרץ 2013 החלה הזרמת הגז ממאגר לתמר לשוק הישראלי, וכיום מספק המאגר גז טבעי המשמש לייצור של יותר מ-50% מהחשמל בישראל. בין הלקוחות הבולטים של פרויקט תמר: חברת החשמל, תחנות כוח פרטיות כגון דוראד, דליה ו-OPC, ושורה של מפעלי תעשייה. בשנים הקרובות צפויים להתחבר למערכת הולכת הגז עוד מאות מפעלים נוספים, שיגבירו את צריכת הגז בישראל ויוזילו משמעותית את עלויות האנרגיה של התעשייה הישראלית. 

 

gallery image